Hemma hos Sanna Fischer Nordström


























Här får ni kika in hos stylisten Sanna Fischer Nordström som varje vecka skriver om barnmode i Aftonbladet, hon bloggar även om härligheter för barn och mammor på Hannas Room under kategorin kids. Men vi kan faktiskt avslöja att hon just nu lägger mycket tid på en ny inredningssida som lanseras i dagarna. - "Där hoppas jag kunna inspirera med härliga bilder och tips. Lite text och mycket bilder är mottot där" berättar Sanna. Så håll utkik!
Vilka är det som bor här?
Jag tillsammans med min man och våra två barn.
Hur länge har ni bott här?
Vi har bott här i ganska exakt två år. Vi flyttade från stan och en sekelskifteslägenhet och var på jakt efter 60-tal. Huset är byggt 1959 och har några tidstypiska detaljer som vi gillar och föll för.
Vilket är ert favoritrum?
Favoritrummet är vardagsrummet, där inne finns brasan och höga fönster. Men trots det är köket det rummet som vi använder mest och även umgås mest i.
Vad blir nästa projekt här hemma?
Oj jag har alltid ett nytt projekt på gång hemma, jag kommer aldrig bli helt klar. Men just nu är det ju såklart att skapa världens härligaste julhem med lagom mycket pynt.
Tusen tack till Sanna och hennes familj som släppte in oss i ert fina hus!






Kommentarer
Sidor
Lägg till ny kommentar