Louise 21 jan 2020 Svara Heja Nika, så SJUKT bra tips! Heja heja! Och jättebra att du upplyser om vad oasis faktiskt är och innehåller, tror inte många riktigt tänker på det. En undring bara, var får man tag på hönsnät? Typ bygghandel eller Finn det enklare sätt? Kram Louise
Skillad Florals 21 jan 2020 Svara Heej! Ja, typ jula, bauhaus eller liknande. Tror även att det finns på panduro! Kram!
Mia 22 jan 2020 Svara Underbart Nika! Den där lilla fakiren med många namn. Har inte sett någon sådan förut. Vill hålla utkik på loppis. Är det alltså en liten skål med en insats som är den med spikar? Är varianten plasthållaren?
Skillad Florals 23 jan 2020 Svara Det är bara den lilla insatsen som man lägger i en skål. Jag varianten är den med hål med oftast i glas. Kram!
Linnéa 22 jan 2020 Svara Så bra tips Nika! Just oasis känns som att många inte tänker på vad det egentligen innehåller. Superbra med andra alternativ tycker jag! Jag har länge letat efter en blomsterfakir på loppis men inte lyckats dyka på någon. Men fortsätter väl hålla utkik! 💚
Cecilia Zetterlund 23 jan 2020 Svara Fina tips med bra foton. Glad att du berättar så att vi alla kan bli bättre på att bidra till miljötänket! Tack helt enkelt att du tar ton🎵🌹🌻
Marianne Jansson 9 maj 2020 Svara Helt rätt! Tror ingen idag kan leva upp till miljötänket till 100 %, men om alla medvetet gör vad vi kan – även i det lilla – så går vi åt rätt håll och kommer en bit på väg.