Inlägget är ett annonssamarbete med Boråstapeter
Vårt kök har äntligen blivit så där ombonat som vi vill ha det. Jag tapetserade med den helt underbara Carnation Garden från Boråstapeters senaste kollektion In Bloom som lanserades i måndags. Satte upp en krokstång från Ikea och en lampa från Valerie Objects.
Visp, pensel och den stora skärbrädan kommer från Vingahome. Krukan och rund skärbräda kommer från By On.
Ett bra (och snyggt) diskställ har jag letat efter en lång tid. Det här hittade jag hos Designtorget.
Och här har ni en före-bild. Det var sommar och ljuvligt grönt utanför fönstret, men som ni ser, lite för kalt på väggarna.
Idag har jag haft en riktigt härlig dag ute på Ingarö. Jag och Josefin har fotat och stylat ett jobb för ett svenskt inredningsföretag. Ska bli så kul att visa er om några veckor.
Helt underbar tapet! Köket blev så mysigt👌💕👌!
Pingback: Fredagslistan toppas av Paulina´s workshop! | Mokkasin
Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.