Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning

    Odlingshörnan i vedboden

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

    Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

    En liten förvandling av en vacker ljuskrona

  • Inspiration

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

  • Blommor

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nytt jobb och min nya hemsida

  • Recept

    När ramslöken blommar…

    Bland pappriga rosenskäror

    En betydelsefull Påskmåltid!

    Frukostnjut bland snödroppar & nybakade müslibröd!

  • BLOGGAR
  • oM OSS
  • BLOGGA HOS OSS
fec084724d02d692db56c7cece99c614
Bild av annacate

annacate

Mitt i veckan

  • januari 18, 2017
  • 12:00 f m
  • Inredning

cae10edc99b81a662d11c07e9dccdd4b

I morse låg dimman tät över hela ön, ja hela Göteborg skulle jag tro, och låg kvar tills solen gick ner. Vintrarna på västkusten är inget vidare. Men i går kändes det faktiskt som det var vår i luften och ljuset flödade in i vårt hus. I alla fall en liten stund mitt på dagen.

IMG_5657

Jag hämtade ut ett paket med dessa fantastiska mattor som jag beställt på rean hos Le Kiosk. De är handgjorda på Sri Lanka och det finns bara en av varje matta. Jag fastnade lite extra för de med leopardmönster.

fec084724d02d692db56c7cece99c614

e302d31d9a6d82bae151248a189050c1

Följer ni holländska Saar på Instagram? Hon är en av mina favoriter och har illustrerat printet där uppe till vänster.

Önskar er ett fint slut på veckan!

 

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Bild av annacate

annacate

Hej! Mitt namn är Catarina och jag frilansar inom foto, styling och sociala medier. Fotografi och bildspråk ligger mig extra varmt om hjärtat. Sedan en tid tillbaka bor jag på en bilfri ö i Göteborgs södra skärgård tillsammans med min man och två döttrar. Här blandar jag glimtar från vår vardag tillsammans med stylingjobb, mina tankar kring inredning och renoveringen av vårt hus, skriver om de små detaljerna och annat jag tycker om. Naturen är allt som oftast närvarande. Varmt välkommen hit till mig! För förfrågningar om samarbeten eller andra funderingar, maila mig på cs.annacate@gmail.com Följ mig på Instagram @annacate Numera hittar du bloggen Anna Cate hos Lantliv

Senaste från annacate

Hej då kära Lovely Life

Om Visby och Johan Målares Hus

Varma möten och bastubad

Hej från MJs

Frukostmöte hos Nanna

Lägenheten

Senaste från lovely life

Återvinning
Linnea

Odlingshörnan i vedboden

Blommor
Linnea

Drömmar om en Blomsterkiosk

Blommor
Linnea

Odlingsåret 2026

Blommor
Linnea

Nytt jobb och min nya hemsida

Återvinning
Lovely Life

Hitta snabbt delar till dina hushållsapparater

Inredning
Linnea

Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

Inredning
Linnea

Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

Återvinning
Linnea

En liten förvandling av en vacker ljuskrona

Blommor
Linnea

Mina handgjorda blomsterlampor

Hej! Mitt namn är Catarina och jag frilansar inom foto, styling och sociala medier. Fotografi och bildspråk ligger mig extra varmt om hjärtat. Sedan en tid tillbaka bor jag på en bilfri ö i Göteborgs södra skärgård tillsammans med min man och två döttrar. Här blandar jag glimtar från vår vardag tillsammans med stylingjobb, mina tankar kring inredning och renoveringen av vårt hus, skriver om de små detaljerna och annat jag tycker om. Naturen är allt som oftast närvarande. Varmt välkommen hit till mig!

För förfrågningar om samarbeten eller andra funderingar, maila mig på cs.annacate@gmail.com Följ mig på Instagram @annacate

Numera hittar du bloggen Anna Cate hos Lantliv

Senaste kommentarer

  • Kladdkaka med vit choklad: recept, tips & varianter - Opinionsfokus om Enkel och god vit chokladkladdkaka
  • okwin om DIY: vik en vacker julstjärna i papper eller tapet
  • Charlotta om Prints av Lovisa Burfitt hos Gallerix
  • Odlingsåret 2026 - Lovely Life om Blommor jag odlar i år
  • Växt-SPA - Trendenser om Växtspa