Hej alla ni, ni börjar bli så många som följer mig att jag ibland får lite scenskräck om jag ska vara ärlig men mest roligt är det ju förstås och jag lunkar på i mitt tempo och är bara så glad för varenda en av er! Har påbörjat minst 3 blogginlägg förra veckan men alla hamnade i utkastet för mitt i allt fick jag för mig att vi skulle bygga om på övervåningen, sagt och gjort och så var renoveringen igång igen.
Idag tog jag en paus och stannade hemma hela dagen med barnen, vi har ritat, badat badkar 2!!! Gånger, målat naglarna glittriga, byggt en koja, haft my Little Pony show och ätit plättar. Till plättarna kom en kär vän förbi med sin lilla bebis och där satt vi tills klockan blev eftermiddag.
Jag hade ju egentligen planer att åka till studion och fota inför några samarbeten men de var så grått och när Hollie frågade om hon fick vara hemma så styrde jag om planerna. Underbart härligt att bara få vara ibland, äta plättar med en vän och leka med barnen en hel dag. Vardagslyx!