Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning

    Odlingshörnan i vedboden

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

    Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

    En liten förvandling av en vacker ljuskrona

  • Inspiration

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

  • Blommor

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nytt jobb och min nya hemsida

  • Recept

    När ramslöken blommar…

    Bland pappriga rosenskäror

    En betydelsefull Påskmåltid!

    Frukostnjut bland snödroppar & nybakade müslibröd!

  • BLOGGAR
  • oM OSS
  • BLOGGA HOS OSS
babyshop anna kubel
Bild av Anna Kubel

Anna Kubel

Sommargarderob för barnen

  • april 27, 2018
  • 12:00 f m
  • Inredning

Inlägget publiceras i annonssamarbete med babyshop

anna kubel

Det nya fina rosa skåpet blev snabbt barnens garderob, tanken är att dom ska ha en varsin garderob sen, för att dela var verkligen ingen bra idee insåg vi. Allt huller om buller! Det är så himla roligt att äntligen få klicka hem fina sommarplagg till barnen, klänningar, byxdressar, skjorts och små solhattar.

29A123AB 28DE 4280 92F7 E23DF6861D23 Sommargarderob för barnen

Bianca som vuxit i rekordfart behövde en rejäl uppdatering i sin garderob. När de kommer till basplagg såsom leggings, tröjor och bodys så älskar jag Marmar, deras plagg håller i en evighet, tål att tvättas massor utan att tappa formen och dessutom är de både mjuka och väldigt fina.

4795603C B0BC 4A04 9B0D A9CF2A5CF4F9 Sommargarderob för barnen

EF8BC474 1A10 4955 B0B2 1D5E23489DF2 Sommargarderob för barnen

Kan ni se den småblommiga klänningen? En favorit i Hollies sommargarderob från de danska märket Wheat, den hade hon på hennes kalas och är verkligen så himla fin. Ni hittar den här!

Nu till de mindre roliga, rensa ur alla gamla små miniplagg i strlk 44 och 50, tänk att de gör lite ont i hjärtat ändå när de små blir stora så fort!

Visste ni att babyshop har en kategori med ekologiska kläder? Där finns mängder av mina favoriter. Klicka här för att komma till deras Ekomode!

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Bild av Anna Kubel

Anna Kubel

Jag heter Anna Kubel och jag jobbar som fotograf och stylist. Jag bor på en stor gård i Norrtälje tillsammans med sambo och våra två barn Hollie och Bianca. I vårt gamla hus är det ständigt massor med projekt på gång och här i bloggen får ni ta del av både renoveringar, mitt jobb, barn resor och små stunder i livet jag gillar lite extra mycket! Vill ni jobba tillsammans med mig? Eller har något roligt uppdrag, maila mig! Kontakt: annakubels@gmail.com Instagram: @annakubel

Senaste från Anna Kubel

Jag flyttar

Lucia

Julgranen

Andra advent

Första advent

Stickat och redo för December

Senaste från lovely life

Återvinning
Linnea

Odlingshörnan i vedboden

Blommor
Linnea

Drömmar om en Blomsterkiosk

Blommor
Linnea

Odlingsåret 2026

Blommor
Linnea

Nytt jobb och min nya hemsida

Återvinning
Lovely Life

Hitta snabbt delar till dina hushållsapparater

Inredning
Linnea

Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

Inredning
Linnea

Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

Återvinning
Linnea

En liten förvandling av en vacker ljuskrona

Blommor
Linnea

Mina handgjorda blomsterlampor

Jag heter Anna Kubel och jag jobbar som fotograf och stylist. Jag bor på en stor gård i Norrtälje tillsammans med sambo och våra två barn Hollie och Bianca.

I vårt gamla hus är det ständigt massor med projekt på gång och här i bloggen får ni ta del av både renoveringar, mitt jobb, barn resor och små stunder i livet jag gillar lite extra mycket!

Vill ni jobba tillsammans med mig? Eller har något roligt uppdrag, maila mig!

Kontakt: annakubels@gmail.com
Instagram: @annakubel

Senaste kommentarer

  • Kladdkaka med vit choklad: recept, tips & varianter - Opinionsfokus om Enkel och god vit chokladkladdkaka
  • okwin om DIY: vik en vacker julstjärna i papper eller tapet
  • Charlotta om Prints av Lovisa Burfitt hos Gallerix
  • Odlingsåret 2026 - Lovely Life om Blommor jag odlar i år
  • Växt-SPA - Trendenser om Växtspa