Jisses vilken grå dag de varit idag, jag har gjort sånt där riktigt tråkigt pappersjobb och lite prepp inför ett annat jobb, barnen på dagis och efter lunch tyckte jag de var dags att hämta hem dom så jag fick mellissällskap!
Bianca är galet nöjd i strumpbyxor. Förövrigt tycker jag fortfarande de är de absolut bästa plagget på småttingar, att slippa dessa pyttesmå strumpor som bara åker av hela tiden. Dock lite halkigt med strumpbyxor om man heter Bianca och joggar fram mest hela tiden.
Min lilla fina tjej, tänk vad fort ett år går när de är såhär små!
Efter kaffe och mellis gick vi upp till Biancas rum och lekte en stund, plocka i alla saker i korgen, plocka ur alla saker i korgen, om och om igen.
Sätta på locket och säga: borta!!
Kan pussa den här lilla nacken bakom lockarna en miljon gånger om dagen!
Imorgon ska jag in till Stockholm på härligt frukostmöte följt av en ännu härligare lunch! Hinner jag ska jag strosa runt en sväng och shoppa lite också, vi får se!
Detta inlägg har en kommentar
Så fina bilder och go tjej! Var kommer den stickade tröjan från? 🙂