Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning
  • Inspiration
  • Blommor
  • Recept
  • Bloggar
  • Om oss
  • Blogga hos oss
Meny
  • HEM
  • Inredning
  • Inspiration
  • Blommor
  • Recept
  • Bloggar
  • Om oss
  • Blogga hos oss
Babes in Boyland - Winter Workshop and Retreat
Babes in Boyland

Babes in Boyland

Winter workshop and retreat

  • november 8, 2017
  • 12:00 f m
  • Uncategorized

Babes in Boyland - Winter Workshop and RetreatGlädjens kapell by Babes in BoylandGlädjens kapell by Babes in BoylandGlädjens kapell by Babes in Boyland

I fredags öppnade vi upp för anmälningar till vår Winter Workshop and Retreat på Glädjens kapell. Workshopen kommer äga rum den 8-10 december och det kommer vara en helg som verkligen går i vinterns och julens tecken. Vi kommer också ha med oss Olivia Berggren, eller Move With Ease som hon kallar sig på Instagram, som kommer hålla i tre härliga yogapass. Tror det kommer bli en alldeles perfekt kombination. Även Inger som äger Glädjens kapell kommer finnas med och laga all mat, som kommer vara både ekologisk och vegetarisk. Tror verkligen den här helgen kommer bli magisk, både på grund av den fantastiska miljön, men också för att vi vet att det händer något med människor när man får tillgång till en så kreativ miljö. Och det är lite det som är vårt mål med de här dagarna. Att öppna upp för ett kreativt flow och inspiration. Och så lite vägledning och expertis på det. Tycker den här dagen under vår workshop på Gotland verkligen visar på vad som händer när man släpper lös (hehe) ett gäng kreativa människor i en studio full med härligt material. Det blir magiskt som sagt!

Mer info om workshopen hittar ni här. Vill man anmäla sig direkt så skicka ett mail till info@babesinboyland.se.

Spara

Spara

Spara

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Babes in Boyland

Babes in Boyland

En kreativ duo från Sverige, bestående av stylisten Nathalie Myrberg och fotografen Matilda Hildingsson. Naturen, hållbarhet och slow living ligger i fokus i duons melankoliska och poetiska uttryck.Kontakt: info@babesinboyland.se Instagram: @babes_in_boyland Hemsida: Babes in boylandNumera hittar ni bloggen Babes in Boyland hos Northern Sisters

    En kreativ duo från Sverige, bestående av stylisten Nathalie Myrberg och fotografen Matilda Hildingsson. Naturen, hållbarhet och slow living ligger i fokus i duons melankoliska och poetiska uttryck.

    Kontakt: info@babesinboyland.se
    Instagram: @babes_in_boyland
    Hemsida: Babes in boyland

    Numera hittar ni bloggen Babes in Boyland hos Northern Sisters

    Senaste kommentarer

    • john paul om Bröllopslokaler runt Stockholm
    • DIY - måla en trendig vas - Lovely Life om DIY: vackra fat i lufttorkad lera med keramik-look och en DIY-lampa
    • Therese om Livet med barn – Att ha syskon
    • Februari - kalas, alla hjärtans dag och sportlov - Lovely Life om Syrliga citronbollar
    • Februari - kalas, alla hjärtans dag och sportlov - Lovely Life om Pärlhyacinter i loppisfynd