Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

    Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

    En liten förvandling av en vacker ljuskrona

    Mina handgjorda blomsterlampor

  • Inspiration

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

    En liten förvandling av en vacker ljuskrona

  • Blommor

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nytt jobb och min nya hemsida

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

  • Recept

    När ramslöken blommar…

    Bland pappriga rosenskäror

    En betydelsefull Påskmåltid!

    Frukostnjut bland snödroppar & nybakade müslibröd!

  • BLOGGAR
  • oM OSS
  • BLOGGA HOS OSS
stylakjolen_langblondin_0110
Bild av enlangblondin

enlangblondin

Vad tusan ska man göra med sin PMS?

  • januari 10, 2018
  • 9:45 e m
  • Uncategorized

Vad tusan ska man göra med sin PMS?

Idag var vädret tillbaka på default-läge. Grått alltså. De senaste dagarna av sol känns som en dröm. Jag gjorde mitt bästa och klädde mig i färg och lagom piffigt med sommarkjolen utanpå mina sammetsbyxor.

Vad tusan ska man göra med sin PMS?

Av leendet att döma verkade det fungera. I själva verket gömmer sig en tung PMS där bakom. Och nu måste jag göra slag i saken. Kom på att jag fått tips av en läsare att köpa jättenattljusolja. Så det klickade jag precis hem från Apotea. Och om man googlar på ämnet ska man träna mycket och dra ner på socker och snabba kolhydrater. I nuläget tränar jag vad jag hinner och föredrar mat med långsamma kolhydrater då jag har ett blodsocker som annars rusar. När jag har PMS skriker dock kroppen efter stora lass pasta. Man ska alltså ignorera det.

graffitivagg langblondin 0110 Vad tusan ska man göra med sin PMS?

Den här väggen gör mig dock glad. Ser lite ut som ett Stine Goya mönster (har shopstopp och ser kläder i allt. Även en graffitivägg på Gamla Väster).

malmo garffiti langblondin 0110 1 Vad tusan ska man göra med sin PMS?

Klockan är 13.00 och den här himlen alltså. Inte så blå inte.

stylakjolen langblondin 0110 Vad tusan ska man göra med sin PMS?

Annars då. Har så himla många bra projekt som snurrar i mitt huvud nu så jag önskar det fanns fler timmar på dygnet. Eller att en var Isabella Löwengrip med ADHD. Nåväl. Man är den man är och får liksom ta en sak i taget, även om det är frustrerande.

Detta inlägg har en kommentar

  1. Pingback: Malmöveckan, fika, lunch, ett varmt hjärta och en vagelunge • Midis

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Bild av enlangblondin

enlangblondin

Är en lång Art Director med hemvist i Malmö. Har en ganska lång kille och en mini med väldigt krulligt hår som snart blir tre. Är delägare i reklambyrån Garbergs Malmö, designer och en av grundarna till accessoarvarumärket Lite Kalabalik samt en av grundarna och CD på denna galet tjusiga sajt! I min blogg kommer man att märka när jag har PMS, när jag tränat, shoppat, umgåtts extra mycket med min mini eller ätit något extra gottigt. Man kommer även få en hel del outfits. Att klä sig på morgonen är ju en av de roligaste sakerna i livet. Instagram @linaandersson För samarbeten eller bara en allmän fråga: lina.andersson.mail@gmail.com Numera hittar du bloggen En lång blondin hos Just Wanna Have Fun

Senaste från enlangblondin

Tre bra grejer.

Malmös instavänligaste plats.

Finfint just nu!

När man så gärna vill!

En extraordinär torsdag!

Just nu.

Senaste från lovely life

Blommor
Linnea

Drömmar om en Blomsterkiosk

Blommor
Linnea

Odlingsåret 2026

Blommor
Linnea

Nytt jobb och min nya hemsida

Återvinning
Lovely Life

Hitta snabbt delar till dina hushållsapparater

Inredning
Linnea

Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

Inredning
Linnea

Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

Återvinning
Linnea

En liten förvandling av en vacker ljuskrona

Blommor
Linnea

Mina handgjorda blomsterlampor

Inspiration
Viktoria Holmgren

Kattungarna letar sina nya hem!

Är en lång Art Director med hemvist i Malmö. Har en ganska lång kille och en mini med väldigt krulligt hår som snart blir tre. Är delägare i reklambyrån Garbergs Malmö, designer och en av grundarna till accessoarvarumärket Lite Kalabalik samt en av grundarna och CD på denna galet tjusiga sajt!

I min blogg kommer man att märka när jag har PMS, när jag tränat, shoppat, umgåtts extra mycket med min mini eller ätit något extra gottigt. Man kommer även få en hel del outfits. Att klä sig på morgonen är ju en av de roligaste sakerna i livet.
Instagram
@linaandersson

För samarbeten eller bara en allmän fråga:
lina.andersson.mail@gmail.com

Numera hittar du bloggen En lång blondin hos Just Wanna Have Fun

Senaste kommentarer

  • okwin om DIY: vik en vacker julstjärna i papper eller tapet
  • Charlotta om Prints av Lovisa Burfitt hos Gallerix
  • Odlingsåret 2026 - Lovely Life om Blommor jag odlar i år
  • Växt-SPA - Trendenser om Växtspa
  • Nyårsdukning för 2026 - rosetter, guld och krämvitt - Lovely Life om En nyårsdukning i blått