Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning

    Odlingshörnan i vedboden

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

    Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

    En liten förvandling av en vacker ljuskrona

  • Inspiration

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

  • Blommor

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nytt jobb och min nya hemsida

  • Recept

    När ramslöken blommar…

    Bland pappriga rosenskäror

    En betydelsefull Påskmåltid!

    Frukostnjut bland snödroppar & nybakade müslibröd!

  • BLOGGAR
  • oM OSS
  • BLOGGA HOS OSS
litekalabalik_langblondin_0229
Bild av enlangblondin

enlangblondin

Snökaos.

  • februari 28, 2018
  • 11:09 e m
  • Uncategorized

moonboots langblondin 0228 Snökaos.

Väldigt exotisk att vakna upp till ett vitt Malmö. Minns inte sist det hände. Fick leta upp dessa gamla godingar i källarförrådet och pulsa till bussen. Tror jag använt dem vid tre tillfällen sen de inhandlades för ca 10 år sedan.

litekalabalik langblondin 0229 Snökaos.

Eftersom Lite Kalabaliks sajt är uppdaterad med nya bilder behöver även Instaflödet en remaken. Här håller det inte längre att ha marmor och sten som bakgrund. Dags för färg även här alltså! Så idag har jag och vår praktikant Julia fixat och donat för att få till tjusiga produktbilder.

pokepoke langblondin 0229 Snökaos.pokebowl langblondin 0229 Snökaos.

Lunchen intogs på Poké Poké på Djäknegatan. Tillsammans med Sanna och Christin. Himla festligt att lära känna nya konstellationer. Jag och Sanna känner varandra sen en massa år tillbaka, Christin och Sanna föll för varandra när Sanna stylade Christins lägenhet för tidningen Family Living. Och jag och Christin har ju lärt känna varandra via Instagram.

midis langblondin 0229 Snökaos.

Och här är Christin! Urtjusig kappa ju. Vi workshoppade fram något väldigt bra under eftermiddagen. Något som jag delar med mig av först i typ april maj. Annars då. Måste sova nu för i morgon flyger en till Barcelona. Lyllos mig.

 

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Bild av enlangblondin

enlangblondin

Är en lång Art Director med hemvist i Malmö. Har en ganska lång kille och en mini med väldigt krulligt hår som snart blir tre. Är delägare i reklambyrån Garbergs Malmö, designer och en av grundarna till accessoarvarumärket Lite Kalabalik samt en av grundarna och CD på denna galet tjusiga sajt! I min blogg kommer man att märka när jag har PMS, när jag tränat, shoppat, umgåtts extra mycket med min mini eller ätit något extra gottigt. Man kommer även få en hel del outfits. Att klä sig på morgonen är ju en av de roligaste sakerna i livet. Instagram @linaandersson För samarbeten eller bara en allmän fråga: lina.andersson.mail@gmail.com Numera hittar du bloggen En lång blondin hos Just Wanna Have Fun

Senaste från enlangblondin

Tre bra grejer.

Malmös instavänligaste plats.

Finfint just nu!

När man så gärna vill!

En extraordinär torsdag!

Just nu.

Senaste från lovely life

Återvinning
Linnea

Odlingshörnan i vedboden

Blommor
Linnea

Drömmar om en Blomsterkiosk

Blommor
Linnea

Odlingsåret 2026

Blommor
Linnea

Nytt jobb och min nya hemsida

Återvinning
Lovely Life

Hitta snabbt delar till dina hushållsapparater

Inredning
Linnea

Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

Inredning
Linnea

Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

Återvinning
Linnea

En liten förvandling av en vacker ljuskrona

Blommor
Linnea

Mina handgjorda blomsterlampor

Är en lång Art Director med hemvist i Malmö. Har en ganska lång kille och en mini med väldigt krulligt hår som snart blir tre. Är delägare i reklambyrån Garbergs Malmö, designer och en av grundarna till accessoarvarumärket Lite Kalabalik samt en av grundarna och CD på denna galet tjusiga sajt!

I min blogg kommer man att märka när jag har PMS, när jag tränat, shoppat, umgåtts extra mycket med min mini eller ätit något extra gottigt. Man kommer även få en hel del outfits. Att klä sig på morgonen är ju en av de roligaste sakerna i livet.
Instagram
@linaandersson

För samarbeten eller bara en allmän fråga:
lina.andersson.mail@gmail.com

Numera hittar du bloggen En lång blondin hos Just Wanna Have Fun

Senaste kommentarer

  • Kladdkaka med vit choklad: recept, tips & varianter - Opinionsfokus om Enkel och god vit chokladkladdkaka
  • okwin om DIY: vik en vacker julstjärna i papper eller tapet
  • Charlotta om Prints av Lovisa Burfitt hos Gallerix
  • Odlingsåret 2026 - Lovely Life om Blommor jag odlar i år
  • Växt-SPA - Trendenser om Växtspa