lampa och skatepark
- februari 5, 2013
- 12:00 f m
- Uncategorized
Varje år tar vi med oss killarna till en gammal skatepark, en snakerun, som ligger någon halvtimma ifrån Varberg. Omgivningarna ligger väl dolt och är ganska skumma och fallfärdiga, men så extra spännande tycker vi alla. Det är en äldre tivolipark ursprungligen och en del av radiobilarna står kvar bland vildvuxna ängsblommor. Vi brukar ha med oss lunch och hänger där någon timma eller två.
Min man är gammal skatare som numer hellre ställer sig på en brädan i vattnet.
En av gångerna fann vi en lampa som låg i en skrothög bakom en av de trasiga skjulen.
Nu har den stått i garaget länge nog, sa vi och plockade in den förra veckan.
Idag älskar jag solen och omfamnar livet med lite hastiga andetag.
hej.
0
Dela på facebook
Dela på google
Dela på twitter
Dela på linkedin
Dela på pinterest
Dela på print
Dela på email
krickelin
Kristin Lagerqvist, ”Krickelin”, Jag driver en av Sveriges största livsstils-/inredningsbloggar och beskriver mig själv främst som motivatör och inspiratör. Bloggen är av slaget som peppar snarare än dissar och viljan att lyfta andra samt se ett alternativt och hållbart sätt att konsumera ligger nära hjärtat. Fokus ligger på livet vid kusten och jag har lång erfarenhet av att skapa innehåll likväl som samarbeten med små och stora företag. Här får du möta en mig – en bloggare, fotograf och kreatör som har satt livet utanför storstaden på kartan i sociala medier.
På bloggen får du ta del av det som inspirerar mig – resor, mat, inredning, mode, trädgårdsliv, böcker och mycket mer. Tillsammans med Miranda Johansson är jag en av grundarna till livsstilsmärket FGL som jag driver vid sidan av bloggen.
Kontakt:
kristin@krickelins.se
tel: 0730-463747
Numera hittar du bloggen Krickelin här