Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning

    Odlingshörnan i vedboden

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

    Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

    En liten förvandling av en vacker ljuskrona

  • Inspiration

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

  • Blommor

    Odlingshörnan i vedboden

    Drömmar om en Blomsterkiosk

    Odlingsåret 2026

    Nytt jobb och min nya hemsida

  • Recept

    När ramslöken blommar…

    Bland pappriga rosenskäror

    En betydelsefull Påskmåltid!

    Frukostnjut bland snödroppar & nybakade müslibröd!

  • BLOGGAR
  • oM OSS
  • BLOGGA HOS OSS
Bild av tant-johanna

tant-johanna

Söndagsbilden #35

  • september 5, 2010
  • 12:00 f m
  • Uncategorized
IMG 0706 Söndagsbilden #35

Så här ser det ut på vårt köksbord just nu för nu smids det planer för Tant Johannas framtid! Jag har alltid varit en tjej som skriver mycket, när jag var mindre var det dagbok och önskelistor. Önskelistorna sitter fortfarande i men dagboksskrivandet slutade jag med för några år sedan. Jag har istället utvecklat mitt ”list” skrivande och skriver numera listor för ALLT och så fort en tanke slår mig måste jag skriva upp den. Helst ska det vara i en fin anteckningsbok med blyertspenna och som ni kanske ser har jag olika anteckningsböcker beroende på kategori. Lite överkurs kanske men det är så jag vill ha det.. 😉

Här är mitt första bidrag till Fabriken som samlar inredningsinspiration från ett gäng inredningsbloggare. Jag kommer från och med nu publicera en valfri söndagsbild och på tisdagar är det temabild som gäller. 

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Bild av tant-johanna

tant-johanna

Jag heter Johanna Bradford och bor i Göteborg. Bloggen fylls ständigt på med med inspiration och nyheter med stort inredningsfokus men jag delar även med sig av det som inspirerar mig, oavsett om det gäller inredning, resor, trädgård, frukostar, mode eller annat fint. Jag driver bloggen på heltid men har även uppdrag inom styling och PR på frilansbasis och driver tillsammans med Hanna Stefansson workshops under namnet Frukostfolket. E-post:johanna@johannabradford.se Numera hittar du bloggen Johanna Bradford här.

Senaste från tant-johanna

Månadens lista – december

Nu flyttar jag mot nya äventyr

Svensk mjölk vs Svenska Mejerier

Labour and wait

By Bobo webshop

Schneider Electric

Senaste från lovely life

Återvinning
Linnea

Odlingshörnan i vedboden

Blommor
Linnea

Drömmar om en Blomsterkiosk

Blommor
Linnea

Odlingsåret 2026

Blommor
Linnea

Nytt jobb och min nya hemsida

Återvinning
Lovely Life

Hitta snabbt delar till dina hushållsapparater

Inredning
Linnea

Nyårsdukning för 2026 – rosetter, guld och krämvitt

Inredning
Linnea

Kill your darlings – hejdå butiken och ateljén

Återvinning
Linnea

En liten förvandling av en vacker ljuskrona

Blommor
Linnea

Mina handgjorda blomsterlampor

Jag heter Johanna Bradford och bor i Göteborg. Bloggen fylls ständigt på med med inspiration och nyheter med stort inredningsfokus men jag delar även med sig av det som inspirerar mig, oavsett om det gäller inredning, resor, trädgård, frukostar, mode eller annat fint. Jag driver bloggen på heltid men har även uppdrag inom styling och PR på frilansbasis och driver tillsammans med Hanna Stefansson workshops under namnet Frukostfolket. E-post:johanna@johannabradford.se

Numera hittar du bloggen Johanna Bradford här.

Senaste kommentarer

  • Kladdkaka med vit choklad: recept, tips & varianter - Opinionsfokus om Enkel och god vit chokladkladdkaka
  • okwin om DIY: vik en vacker julstjärna i papper eller tapet
  • Charlotta om Prints av Lovisa Burfitt hos Gallerix
  • Odlingsåret 2026 - Lovely Life om Blommor jag odlar i år
  • Växt-SPA - Trendenser om Växtspa