För någon månad sedan visade jag en bild som Anna Gustavsson på La Maison D’Anna G stylat med Therese Sennerholts vykort. Bilden var en del av Lotta Agatons stylingkurs som hålls en gång om året. Nu är kursen över och slutmomentet bestod i att skapa en större styling åt Thereses vykort. En styling som också kommer användas som det officiella materialet för att representera den nya kollektionen av de fina vykorten.
styling av Anniqa Nelander
styling av Jenny Hjalmarson Boldsen
De två översta här är de vinnande bidragen. Så himla inspirerande och snyggt gjort! Speciellt den av Anniqa Nelander faller mig i smaken som ni kanske förstår. Med spetsar, pioner, favoritgodiset och finaste pastellrosa färgen. Men alla bidragen är verkligen helt otroligt fina. Perfekt måndagsinspiration. Några av de jag gillar bäst ser ut såhär:
Styling av Anna Gustafsson.
Styling av Ulrika Randel
Styling av Gitte Christensen
Styling av Johanna Pilfalk
Styling av Sarah Widman
Alla bidrag och länkar till de medverkande i kursen hittar ni hos La Maison D’Anna G.
Gorgeous styling of Therese Sennerholt’s new postcards. My favorite is the one on top with the pink peonies, laces and liquorice candy.
Detta inlägg har en kommentar
Oh, underbart! Skulle kunna ha dem som vykort, inte bara vykorten i sig.