
I dag är det Finloppis i Malmö på MECK! Missa inte det. Dessa fina plagg har jag köpt på loppis. Eller second hand låter ju finare.
Skorna från Sandro och tröjan från Chloé har jag köpt i Miami och mockakappan från Miu Miu i L.A. Jag hade ju inte kunnat köpa dessa annars. Men en fin second hand, där kan man hitta det bästa. Och på Finloppis kan jag lova att många har gjort fin fina fynd. Så ta med tygpåsen och ta dig till MECK om du är i Skåne. Nedan lite mer info om allt som händer under dagen.

Klockan 10.00 lördag morgon 4/3 slår vi upp portarna på baksidan av huset, mot vattnet. De 200 första besökarna får var sin goodiebag med varor från bland annat Clarins och Lakritsfabriken.
På hela bottenvåningen samlar vi våra säljare där du kan shoppa secondhand designerkläder för dam, herr och barn. Kontant betalning går alltid – Swish är ett annat alternativ.
- Tid: 10.00 – 15.00, lördagen den 4 mars 2017.
- Inträde: 20:- kontant eller Swish.
- Plats: Media Evolution, Stora Varvsgatan 6, Malmö
- Servering: MEC kök öppnar kaffeserveringen 11.00. Kaffe, mackor och kakor!
Vi älskar ju Hållbarhet och hoppas att alla våra besökare cyklar till eventet, tar tåget eller buss 5 som stannar precis utanför.
Hitta oss på Facebook: Facebook









