Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning

    Mina handgjorda blomsterlampor

    kattunge.viktoria.holmgren.lovely.life.kittens

    Sigrids kattungar!

    BLOMSTERPRESSEN – ett blomstrande nyhetsbrev

    En nyårsdukning i blått

  • Inspiration

    Mina handgjorda blomsterlampor

    Kattungarna letar sina nya hem!

    kattunge.viktoria.holmgren.lovely.life.kittens

    Sigrids kattungar!

    Syr och stylar en bröllopsoutfit av en gardin

  • Blommor

    Mina handgjorda blomsterlampor

    BLOMSTERPRESSEN – ett blomstrande nyhetsbrev

    Vårblommor och kenzan

    En nyårsdukning i blått

  • Recept

    När ramslöken blommar…

    Bland pappriga rosenskäror

    En betydelsefull Påskmåltid!

    Frukostnjut bland snödroppar & nybakade müslibröd!

  • BLOGGAR
  • oM OSS
  • BLOGGA HOS OSS
Lovelylife barnrum
Bild av Ingrid Wenell

Ingrid Wenell

TORSDAG

  • februari 14, 2019
  • 7:28 f m
  • Barn, Rum

C28EB536 B569 4981 9917 BD0EF1FD1A3A TORSDAG

CA523F92 406F 47BF A1DA C0E1F6718368 TORSDAG

0C449C69 43F7 483F B48D 893FE20EF044 TORSDAG

93FE6669 FF7B 443F 80FD A0F2199229E2 TORSDAG

A3C4D306 0EFC 49FD A5E0 A26367B4D990 TORSDAG

Godmorgon på er denna hjärtedag! Firar ni denna kärlekens högtid? Jag har alltid varit stressad över att det ska vara något speciellt med Alla Hjärtans Dag men det känns inte särskilt viktigt längre. Jag är ju alltid med de jag älskar mest!

Idag är jag hemma med min lilla spillevink som älskar att leka i sitt rum just nu och det gör jag gärna för det är husets mysigaste krypin. Planen är också lite foto, skruva ihop ett nytt dockhus, baka våfflor och faktiskt besöka öppna förskolan eller Kyrkis här på orten. Det var nog ett år sedan vi hängde där och det är en mysig utflykt att göra men vi hinner aldrig längre nu när Olivia går riktig förskola. Blir mysigt!

Sen lär jag väl spendera kvällen med vår stora uppgift i skolan just nu – att bygga en hemsida från fröet så att säga. Jajjemen, HTML, css och sådant skoj. Riktig kul faktiskt!

Stor hjärtekram på er!

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Bild av Ingrid Wenell

Ingrid Wenell

Jag heter Ingrid Wenell, är 32 år och bor i ett litet, gult sekelskifteshus utanför Halmstad med min make och vår dotter Olivia, snart 4 år och Bill som föddes i juli i år. Jag pysslar med många olika saker såsom att fotografera, jobba som influencer och att bygga upp mitt egna företag. I höst blir jag också färdigutbildad Content Manager. I min blogg får man följa alla mina projekt, loppisrundor, livet som mamma och fru och en himla massa fixande med vårt hus och trädgård. Det blir också en hel del gulliga djurbilder på våra fyrbenta familjemedlemmar, personliga tankar, dagdrömmande, recept och en och annan resa. Kontakt: ingrid.w@hotmail.com Instagram: @ingridwenell

Senaste från Ingrid Wenell

Påskens Smörgåstårta

Höstodling med Florea Garden

Roadtrip Astrid Lindgrens Värld och Österlen

Idyll och Äppelstatus

Att bo på landet – vår husresa!

Malva och Luktärt från min Snittblomsodling

Senaste från lovely life

Blommor
Linnea

Mina handgjorda blomsterlampor

Inspiration
Viktoria Holmgren

Kattungarna letar sina nya hem!

kattungar.kittens.cats.lovely.life.viktoria.holmgren.photography.finaste.katter
LL Favoriter
Viktoria Holmgren

Världens finaste kattungar

kattunge.viktoria.holmgren.lovely.life.kittens
Livet
Viktoria Holmgren

Sigrids kattungar!

Blommor
Linnea

BLOMSTERPRESSEN – ett blomstrande nyhetsbrev

Uncategorized
Linnea

En liten uppdatering

Inspiration
Linnea

Syr och stylar en bröllopsoutfit av en gardin

LL Favoriter
Sofia Lindqvist

Ett blommande Raseborg

Dukning
Louise Bondebjer

Jag heter Ingrid Wenell, är 32 år och bor i ett litet, gult sekelskifteshus utanför Halmstad med min make och vår dotter Olivia, snart 4 år och Bill som föddes i juli i år. Jag pysslar med många olika saker såsom att fotografera, jobba som influencer och att bygga upp mitt egna företag. I höst blir jag också färdigutbildad Content Manager. I min blogg får man följa alla mina projekt, loppisrundor, livet som mamma och fru och en himla massa fixande med vårt hus och trädgård. Det blir också en hel del gulliga djurbilder på våra fyrbenta familjemedlemmar, personliga tankar, dagdrömmande, recept och en och annan resa.

Kontakt: ingrid.w@hotmail.com

Instagram: @ingridwenell

Senaste kommentarer

  • Tomas om Sockerkaka med smak av päron
  • Tomas om Sockerkaka med smak av päron
  • Carina Bloom om Kattungarna letar sina nya hem!
  • Mina handgjorda blomsterlampor - Lovely Life om BLOMSTERPRESSEN – ett blomstrande nyhetsbrev
  • Kirsty Baker om En helt ny hall