Idag var vi – med handspriten i högsta hugg – på utflykt i mysiga Årsta, Stockholm, i den härliga vintagebutiken Anna Cecilia. En sådan pärla som vi tycker så genuint mycket om!
Här kan ni för övrigt se hur det såg ut när vi var där i oktober i förra året, med gravidmagarna i vädret haha.
Butiken drivs av fina Cecilia som brinner för vintage och återbruk och som för länge sedan, när vi hade vår fysiska butik, sålde en del av sina produkter hos oss.
Butiken är fylld av finheter till barnrummet och även en del annat smått och gott.
Som t ex speglar, ramar, ljusstakar, väskor osv.
Så mysigt och inspirerande på alla sätt och vis!
Vi fick med oss en hel del godbitar hem till bebisarna och också till stylinguppdrag vi har planerade. Som t ex det fina setet till vänster. Ljuvligt!
Nyfiken på att se mer från butiken? Kika in i våra Stories på Instagram, följ @byannacecilia där eller gå in och kika i hennes webbshop Anna Cecilia. Eller såklart – ta dig till Årsta/Linde om du har möjlighet!
Tack för besökte idag Cecilia – och för bilden på oss och våra små. <3
Detta inlägg har 3 kommentarer
Wow, så mycket fint! Vill köpa allt! 😀
Så fin butik, helt klart värd ett besök!
Finns där ett trevligt fik i närheten så kan jag ta sambon ut på en åktur ditåt.
Det hade hon nog gillat