När man har en egen affär har man lyxen att själv bestämma vad man vill ta in. Ibland händer det att vi köper in saker som inte riktigt stämmer överens med vad vi hoppats på. Ibland blir det precis tvärtom och vi får lite extra rysningar över hur fin en viss sak kan vara. Precis så kände vi när skäggkammarna från Burton & Levi landade hos oss. Finrysning på dessa, eller hur?
Kammarna görs förhand i mässing eller rostfritt stål av smyckeskonstnären Jason Burton i Detroit. Varje kam kommer med ett läderband och i en väldigt fin och enkel återvinningsbar förpackning. Stil och miljötänk hela vägen alltså.
Alla som har skägg eller har en skäggig man borde ha en sån här. Och min fina man har ju skägg så jag lånade honom för fotografering. Han hälsar att han rekommenderar dessa varmt
<3
Ps. Glöm inte att vi har fraktfritt fram till midnatt – gäller alla ordrar över 300 inom Sverige.








