Hoppa till innehållet

Samarbeta med lovely life?

Maila oss för kontakt
Sök
  • HEM
  • Inredning

    En nyårsdukning i blått

    Andra advent släpp av mina pappersblommor

    adventsljusstake diy

    Gör din egen adventsljusstake

    Julmarknad på loftet den 23 November

  • Inspiration

    Syr och stylar en bröllopsoutfit av en gardin

    Vårblommor och kenzan

    En nyårsdukning i blått

    Andra advent släpp av mina pappersblommor

  • Blommor

    Vårblommor och kenzan

    En nyårsdukning i blått

    adventsljusstake diy

    Gör din egen adventsljusstake

    Bröllopsinspo till novemberbröllopet!

  • Recept

    När ramslöken blommar…

    Bland pappriga rosenskäror

    En betydelsefull Påskmåltid!

    Frukostnjut bland snödroppar & nybakade müslibröd!

  • BLOGGAR
  • oM OSS
  • BLOGGA HOS OSS
Bild av Isabelle Pedersen

Isabelle Pedersen

Examenspepp bland blommor och betong

  • april 24, 2015
  • 12:00 f m
  • Uncategorized

starry_eyes_0951 starry_eyes_0978 starry_eyes_1001 starry_eyes_0971 starry_eyes_0968 starry_eyes_0977

starry_eyes_1019
Foto: Sebastian Landström

Dress – Starry eyes fashion / shoes – Swedish hasbeens / earrings – Smycka

Idag tar jag examen!!!! 2 års slitande på Medieinstitutet är över och jag är nu webbkommunikatör på riktigt. 🙂 Känns mycket fint och nu ska jag åka in till skolan en sista gång och skåla i bubbel med mina klassisar. Pepp!!!! Happy Friday allihopa! Och glöm inte att kika in senare idag, då kommer jag nämligen att berätta vilka som vunnit tävlingen!

Translation: Today I’m graduating! I’ve studied web communication for two years and today I’m done! Happy times!

Detta inlägg har 7 kommentarer

  1. Karin april 24, 2015 Svara

    Grattis!!!!

  2. annasila april 24, 2015 Svara

    Grattis ! Vad roligt…

  3. Cat april 24, 2015 Svara

    Stort grattis! Hoppas ni får ett riktigt fint firande.

  4. Vicky april 24, 2015 Svara

    så sjukt fort det gått alltså! grattis!!

  5. Lena april 25, 2015 Svara

    Stort stort grattis!!!!!!

  6. Lenita april 28, 2015 Svara

    Grattis!
    Funderar själv på att söka till medieinstitutet i höst. Har egentligen en utbildning, men är inte alls pepp på att jobba inom det, och funderar på att helt byta inriktkning. Hade du stor koll på utbildningen innan du sökte? och motsvarade det dina förväntningar? kram Lenita

    1. Isabelle Pedersen april 28, 2015 Svara

      Tack! 🙂 Jag hade inte alls så stor koll på utbildningen innan jag sökte. Jag visste att jag gillade att skriva och fota och ville ha en utbildning där det fanns chans att jag får jobba med det men inom en bransch där det är lättare att få jobb än om en blir fotograf eller journalist. Så jag körde bara och hoppades på det bästa. Precis som med de flesta utbildningar är det både ris och ros, men i det stora hela är jag nöjd, och väldigt många i min klass har fått jobb efter utbildningen, så det finns ju definitivt ett behov av kommunikatörer. 🙂 Det bästa tycker jag är att utbildningen bygger mycket på att man har praktik, vilket gör att en både får arbetslivserfarenhet samt kontakter. Så jag är superglad att jag gick. Lycka till om du söker! Kram!

Lämna ett svar Avbryt svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Bild av Isabelle Pedersen

Isabelle Pedersen

Isabelle Pedersen heter jag och bor i Stockholm med min man Sebastian och vår lilla dotter Doris som föddes i juli 2017.Jobbar med content till vardags och på den här platsen delar jag med mig av alla tusentals bilder jag tar och några av de tankar jag tänker.Har du några frågor går det såklart alldeles utmärkt att höra av dig till mig på: pedersen.isabelle@gmail.com

Senaste från Isabelle Pedersen

Tack för allt och adjö kära blogg

Nytt jobb, ny(gammal) fåtölj och 23 dagar till vårdagjämning

Fotobok

Lite tankar första fredagen i februari

Tips för budgetbröllop

Sommar, sommar, sommar

Senaste från lovely life

Inspiration
Linnea

Syr och stylar en bröllopsoutfit av en gardin

LL Favoriter
Sofia Lindqvist

Ett blommande Raseborg

Dukning
Louise Bondebjer

Dukning
Louise Bondebjer

Vårvinterfrukostar som gör gott!

Blommor
Skillad Florals

Vårblommor och kenzan

Blommor
Linnea

En nyårsdukning i blått

Inredning
Linnea

Andra advent släpp av mina pappersblommor

adventsljusstake diy
Blommor
Skillad Florals

Gör din egen adventsljusstake

Inredning
Linnea

Julmarknad på loftet den 23 November

Isabelle Pedersen heter jag och bor i Stockholm med min man Sebastian och vår lilla dotter Doris som föddes i juli 2017.

Jobbar med content till vardags och på den här platsen delar jag med mig av alla tusentals bilder jag tar och några av de tankar jag tänker.

Har du några frågor går det såklart alldeles utmärkt att höra av dig till mig på: pedersen.isabelle@gmail.com

Senaste kommentarer

  • Koka om Snart flyttar Nissen in – 30 tips på nissebus
  • ethan halton om Ett blommande Raseborg
  • Peder Hellbacher om Nyfiken på Malin Persson
  • Johan om 4 tips på hur du gör blomsterarrangemang utan oasis
  • CustomerViewReports om Snart flyttar Nissen in – 30 tips på nissebus