Befinner mig i ett hav av rosa inspiration just nu, och det liksom svämmar över. Hela jag svämmar över av inspiration.
Vart jag än går och vart jag än tittar är allt rosa.
Och allt slitet och vardagligt blir så makalöst vackert.
Jag återkommer med massor av bilder igen inom kort och såklart en miniguidemed tips på vad jag tycker man ska göra när man är här. Ha en fin kväll, nu ska vi ge oss ut i vimlet i souken för att avsluta med en middag på El Fenn. Har enormt höga förväntningar.
Detta inlägg har 5 kommentarer
Underbart!
Ja det var det verkligen Linda. Kan varmt rekommendera en tripp till Marrakech. Kram
Hej! Vilka vackra foton! Jag och min syster åker till Marrakech nu på fredag den 9/11, det är vår första resa dit och vi är så förväntansfulla!!! Har du ngr speciellt fina tips? Äta, titta, cafe,shoppa ? Vi har planer på att besöka YSL trädgård, Noma trädgård och utställning, fotomuseum från förr till nu . Hälsningar från Marie i Varberg.
Hej Marie, åh jag har så många tips, kommer göra ett mastodontinlägg typ ikväll eller imorgon. Så ta en kik där då så berättar jag om allt jag tycker man ska göra, vad man kan strunta i och vart man ska äta, hänga och ha det gött. Ha en underbar resa! Kram Katrin
Hej igen Marie, kommer kanske inte hinna göra klart min guide innan fredag men har gjort en Pinterest board med mina bilder på ställen jag gillade ta en titt där om det kanske hjälper er lite.
https://www.pinterest.se/katrinbaath/marrakech/
Ha en underbar resa!
/Katrin