I torsdags var jag på modemässa i Köpenhamn.
Det är dax att börja att tänka på sommaren 2015!
Spännande Baum und Pferdgarten visar vad de är bäst på, mönstermix, och vilka trender som är starka nästa sommar; rutigt, hålmönstrat, neoprendetaljer, grafiskt, gult.
Bruuns Bazaar har en snygg sommarkollektion där de till stor del går tillbaka till var de började. Vaniljgult och crepat siden. Mums.
Jag blev ännu en gång kär i Stine Goyas kollektion. Hon finns kvar i de cremiga pastellerna men lägger till blommor och rött. Love it!
Älska Sandqvist alla ryggsäckar!!
“Vill ha stämpel” på gympaskor från Minimarket.
Snygga märket Florentine Florentine har snyggaste(inklusive snyggast hår!) och stilsäkraste säljaren i storprickigt från deras sommar 2015 kollektion.
Custommade underbart!
Vi fångade upp en tjej på gatan som hade en åtråvärd dräkt i palestinasjalar från märket Cecilie Copenhagen. Hon skrev snällt ner all info om sina kläder så att vi kunde hitta detta lilla märke.
Sen blev det party på Wood Wood. Min fina kompis heter Anna och är inköpschef på Topshop i London, kvinnan i blått i bakgrunden är anledningen till att vi tog denna bild. Hon är chefsdesigner på Wood Wood och vi vill alla vara lika coola och snygga som henne.
paz